Nefunkčnosť nového ovládača pre elektronický občiansky preukaz (eID)

06.07.2018

Vážení používatelia aplikácie QSign,

Ministerstvo vnútra SR sprístupnilo novú verziu aplikácie eID klient (verzia 2.0.1 pre platformu Windows, dostupná od 3.7.2018) pre elektronický občiansky preukaz (eID kartu).

Nová verzia obsahuje závažnú chybu, ktorá na väčšine systémov znemožňuje použitie eID karty v aplikácii QSign. Podľa našich doterajších zistení je spôsobená chybným ovládačom a prejavuje sa vo všetkých 64-bitových aplikáciách bez ohľadu na ich výrobcu.

Pokiaľ nemáte vydanú eID kartu po 02.07.2018, do zverejnenia opravy zo strany MV SR Vás zatiaľ prosíme, aby ste si eID klient neaktualizovali.

V opačnom prípade kontaktujte našu technickú podporu. Pri kontaktovaní technickej podpory Vás ale prosíme o trpezlivosť, vzhľadom na zvýšený nápor klientov. Ďakujeme za pochopenie.

 

AKTUALIZÁCIA

12.07.2018

Ministerstvo vnútra SR sprístupnilo opravenú verziu aplikácie eID klient (verzia 2.0.2) pre elektronický občiansky preukaz (eID kartu), ktorá odstraňuje vyššie uvedený problém.

Pre jej použitie k podpisovaniu v aplikácii QSign je potrebné QSign aktualizovať na verziu 5.3.7.2 alebo vyššiu.

Zároveň po aktualizácii QSign znova nastavte certifikát z eID karty na panely nastavenia podpisu (tlačidlo Zmeniť), viď používateľská príručka k aplikácii QSign, kapitola 4.2.1 Podpisový certifikát. Pôvodne odpamätaný certifikát z eID karty najprv odstráňte (tlačidlo "červené mínus") a pridajte certifikát z eID karty (tlačidlo "zelené plus" > Pridať certifikát zo zariadenia).

Táto webová lokalita používa súbory cookies. Zatvorením tohto oznámenia a/alebo pokračovaním prehliadania tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

Rozumiem