Zmena balíčka XML formulárov pre OR SR

Od 01.10.2020 je Ministerstvom spravodlivosti SR zverejnený nový balíček dôveryhodných XML formulárov pre podania na Obchodný register SR.

Pre použitie a podpisovanie elektronických formulárov Obchodného registra SR vykonajte aktualizáciu aplikácie QSign (na verziu 5.3.16), ktorá obsahuje nový balíček transformácií formulárov pre OR SR.


Aktualizáciu aplikácie vykonáte nasledovne:

  1. Skontrolujte, či máte zapnuté sledovanie aktualizácií. Otvorte menu Nástroje > Nastavenia a zmeňte nastavenia tak, aby ste mali "Automaticky sledovať aktualizácie" - zapnuté
  2. Ukončite QSign - na systémovej lište kliknite pravým tlačidlom na ikonu QSign (nachádza sa medzi ikonami aplikácií spustených na pozadí) a zvoľte "Ukončiť".
  3. Znova spustite QSign a vykonajte aktualizáciu (Pomoc > Skontrolovať aktualizácie).

Import balíčka formulárov môžete vykonať aj ručne.

  1. Stiahnite si nový balíček transformácií formulárov (.qtf súbor) zo stránky Ministerstva spravodlivosti SR.
  2. V aplikácii QSign zvoľte menu Nástroje > Nastavenia.
  3. Kliknite na "Zobraziť rozšírené nastavenia" a pokračujte podla používateľskej príručky, kapitola 5.2.2. XML formuláre (Používateľskú príručku zobrazíte v aplikácii QSign stlačením klávesy F1).

Prípadne postupujte podľa návodu na príslušnej stránke Ministerstva spravodlivosti SR.

Táto webová lokalita používa súbory cookies. Zatvorením tohto oznámenia a/alebo pokračovaním prehliadania tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

Rozumiem